JPK w MŚP – bezpłatny przewodnik

Producent systemu enova365, firma Soneta,  przygotował publikację zawierającą najważniejsze, z punktu widzenia przedsiębiorców z sektora MŚP, informacje o obowiązku wysyłki Jednolitego Pliku Kontrolnego. Zapraszamy do jej bezpłatnego przeglądania i pobierania.

Jednolity Plik Kontrolny to nowy format, w jakim podatnicy prowadzący komputerowo księgi i dowody księgowe będą musieli przekazywać je organom kontroli podatkowej. Jest to plik o uzgodnionej strukturze logicznej, w którym podatnik jest zobowiązany przekazywać, księgi (w całości lub części) oraz dowody księgowe.

Od 1 stycznia 2017 roku wszyscy mali i średni przedsiębiorcy, będą zobowiązani, bez wezwania, comiesięcznie przekazywać informację  o prowadzonej ewidencji VAT w strukturze JPK na bramkę Ministerstwa Finansów.  Za niewdrożenie JPK w terminie grozi odpowiedzialność karno-skarbowa.

Zapraszamy do pobierania kompletnej publikacji zawierającej między innymi harmonogram wprowadzania zmian, opis struktury plików JPK, poradnik oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Publikację możesz pobrać tutaj>