Nowa wersja Comarch ERP Optima 2017.1.1 już dostępna

Comarch ERP Optima nowa wersja 2017.1.1

Szanowni Państwo,

Z przyjemnością informujemy, że jest już dostępna nowa wersja Comarch ERP Optima  2017.1.1.

Nowa odsłona systemu Comarch ERP Optima 2017.1.1 to dostosowanie programu do zmian w przepisach prawnych oraz nowości, które w dużym stopniu wzbogacają atrakcyjność systemu i  poprawiają jego ergonomię.

Zmiany w nowej wersji Comarch ERP Optima związane ze zmianami w przepisach:
Dostosowano wzory następujących dokumentów elektronicznych PIT za rok 2016: PIT-28(19), PIT-36(23), PIT-36L(12), PIT-37(23).
Umożliwiono kontrolę minimalnego wynagrodzenia dla wybranych umów cywilnoprawnych oraz ułatwienie ewidencję czasu pracy zleceniobiorców.
Wprowadzono zmiany w naliczaniu podstawy składek na ubezpieczenie społeczne dla pracowników oddelegowanych do pracy za granicę zgodnie z wyjaśnieniami opublikowanymi na stronie ZUS.
Umożliwiiono dla jednostek budżetowych określenie w Konfiguracji Firmy głównej jednostki samorządowej, celem zamieszczania jej danych na wydrukach generowanych z programu.
Wprowadzono kontrolę przekroczenia limitu płatności gotówkowych
15 tys. PLN, dla dokumentów kosztowych.
Nowości Comarch ERP Optima 2017.1.1, które zasługują na szczególną uwagę:
Umożliwiono obsługę skrzynki pocztowej w oparciu o protokół IMAP, pozwalający zwiększyć mobilność Użytkowników poprzez pracę z pocztą z różnych urządzeń i lokalizacji.
Wydzielono atrybuty dla plików JPK z pozostałych atrybutów dokumentów.
Zoptymalizowano czas generowania plików JPK_VAT.

Informujemy również o udostępnionej aplikacji Comarch ERP Inwentaryzacja, która została stworzona, aby uprościć zliczanie stanów magazynowych podczas procesu inwentaryzacji w Twojej firmie.